Jak odstawić THC?

Każdy użytkownik marihuany jest inny, tak jak i jego nawyk korzystania z produktów bogatych THC. [1]

 

– z dnia na dzień – zaplanuj wszystko, nie wystarczy, że pozbędziesz się młynków, bletek itd. Nawet jeśli mentalnie jesteś na to przygotowany\przygotowana, Twoje ciało może wymagać uprzedniego przygotowania. Twoje ciało będzie przechowywać THC przez tygodnie a nawet miesiące po ostatnim zapaleniu.

 

– z pomocą medyczną – nie ma magicznej pigułki, która pomoże Ci bezboleśnie przez to przejść. Jeśli uważasz, że nie dasz rady samemu przez to przejść, wybierz się do lekarza, który przepisze medykamenty pomagające złagodzić te wszystkie objawy.

 

– skorzystanie z profesjonalnych ośrodków i grup wsparcia

 

Krok 1. Nie kupuj więcej marihuany

 

Jeśli podejmujesz decyzje o życiu bez trawki lub robisz tzw. „tolerance break” to jest Twój pierwszy krok. W przeciwieństwie do alkoholu lub nikotyny zaprzestanie kupowania marihuany powinno być najprostszą częścią planu – chyba że mieszkasz w kraju gdzie spożywanie rekreacyjne marihuany jest dozwolone.

 

Krok 2. Pozbądź się wszystkich akcesoriów związanych z marihuaną

 

Prawdopodobnie masz w pobliżu bletki, młynki, fifki albo bongo. W momencie kiedy decydujesz się na detoks pozbądź się wszystkiego co kojarzy Ci się z nawykiem spożywania marihuany. Posiadanie w pobliżu akcesoriów, które kojarzą się z trawką może tylko uruchomić na nowo nawyk palenia.

 

Krok 3. Kontroluj potrzebę zapalenia

 

Odstawianie marihuany z dnia na dzień, zaostrzy pojawiające się i wracające nagle poczucie potrzeby zapalenia trawki. W przeciwieństwie do nikotyny, która po zaprzestaniu palenia papierosów znika z organizmu relatywnie szybko, THC przechowuje się w organizmie w komórkach tłuszczu, więc nawet kiedy przestaniesz palić, niewielkie ilości THC będą uwalniane do Twojego ciała, co będzie powodować nawracającą potrzebę zapalenia marihuany.

 

Kontrolowanie nawracającej potrzeby zapalenia marihuany to Twoje największe zadanie. Jak sobie z tym poradzić?[2]

 

– zajmij się czymś innym – brzmi łatwo ale tak nie jest. Prawda jest taka, że zajęcie swojej uwagi czymś innym niż marihuana to najprostszy sposób kontrolowania chęci konsumowania marihuany. Znajdź sobie hobby, zrób coś co zawsze chciałeś zrobić i odwróć swoją uwagę od palenia trawki.

 

– ćwiczenia i aktywność fizyczna – ćwiczenia fizyczne są dobre na wszystko, od poprawy formy i zdrowia fizycznego po ukojenie symptomów depresji.

 

– unikaj lenistwa – to ma bardzo dużo wspólnego z palenie. Kiedy nie masz nic lepszego do roboty sięgasz po trawkę. Nie wpędź się w tą pułapkę!

 

– unikaj ludzi i miejsc, które kojarzą Ci się z marihuaną

 

– postaw przed sobą cele

 

Co chcesz osiągnąć? Jakie masz cele? Postaw je przed sobą i krok po kroku je osiągaj.

 

– skorzystaj z profesjonalnej pomocy

 

Jeśli Twoje własne starania nie zdają rezultatu i masz wrażenie, że pomoc z zewnątrz będzie pomocna, istnieją centra rehabilitacyjne, które pomogą Ci przejść przez detoksykację.[3]

 

Źródła:

[1] https://vapingdaily.com/quit-smoking/quit-weed/

[2] https://vapingdaily.com/quit-smoking/quit-weed/

[3] https://fherehab.com/learning/tips-to-quit-smoking-weed/

 

Leave a Comment